Nyheter Web-Shop Rapport-STHLM Fiske-Tips Tävling


Uppdaterad:
2014-07-02

Vår-laxar 2012

Vår-laxar 2011

Vår-laxar 2010

Vår-laxar 2009

Vår-laxar 2008

Vår-laxar 2007

Vår-laxar 2006

Vår-laxar 2005

Vår-laxar 2004

Vårlaxstatistik 98-05

 

Sommar-laxar 2006

Sommar-laxar 2005

Sommar-laxar2004

Sommarstatistik 98-05

 


Beställ NU!
Sportfiskekatalogen

RESOR

Resa Ascension

Resa Tanzania

Resa Kenya

Resa Kapstaden

Resa Namibia

Resa Mexico

Resa Mauritius

Resa Kap Verde

 

 

 






 


RAPPORT SPECIAL!

VÅR-LAXAR (+10 Kg)

ÅR 2014

TROLLINGFISKADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD (av oss kända...)

Uppdaterad den 2/7

(röd vikt =senaste rapporter)

 

 

 

 

 

Vikt Dat Team Bete Plats
21,58 31/5 Team 180 Ismo Magnum Original Landsort
______________________________________________________________________
20,1 6/6 Team Silverback Ismo Magnum Original Landsort
______________________________________________________________________
20+ 13/6 Kenny Kula Landsort
______________________________________________________________________
19,6 4/6 Tim Trutta Ismo Magnum Singö
______________________________________________________________________
19,5 31/5 Jesper Ejemo Roxxeds Special Grän
______________________________________________________________________
19,1 25/5 Team Krogtäppan Stinger Fruktkorgen Huvudskär
______________________________________________________________________
19,0 6/6 Team 180 Rhino Sverige Landsort
______________________________________________________________________
18,4 11/6 Team Bälinge Ismo Mag Omvänd Popcorn Singö
______________________________________________________________________
18,1 7/6 Daniel Ericsson Ismo Mag 90g Landsort
______________________________________________________________________
17,7 7/6 Morgan Lewin Ismo Mag Karvasen Landsort
______________________________________________________________________
17,5 31/5 Team Petri Camilla B Grizzly Landsort
______________________________________________________________________
17,4 7/6 Victor Söderberg Ismo Mag Omvänd Popcorn Singö
______________________________________________________________________
17,4 8/6 No Shit On The Dragon Trophy Singö
______________________________________________________________________
17,2 29/6 Team 180 Rhino Trolling Sverige 60 ft Landsort
______________________________________________________________________
17,0 29/5 Team Tess Ismo Mag Fruktkorgen Landsort
______________________________________________________________________
16,8 20/6 Team Laxfällan Trophy Spoon ytan Landsort
______________________________________________________________________
16,5 12/6 ALbin Eriksson Ismo Mag Ander Special Singö
______________________________________________________________________
16,5 8/6 TrolleRille Ismo Mag Gul/Flash Grän
______________________________________________________________________
16,4 8/6 Team Tordmule NK Ytan Singö
______________________________________________________________________
16,3 2/6 Team Lollo Singö
______________________________________________________________________
16,2 18/6 Team 180 Tiura 30g Landsort
______________________________________________________________________
16,2 7/6 F1 Salmon Nk SCGE Ytan Singö
______________________________________________________________________
16,2 1/6 Team TOTW Ismo Mag 277 Rigg 15 fot Grän
______________________________________________________________________
16,0 24/5 Team Patriks Fiske Ismo Magnum 233 Grän
______________________________________________________________________
15,9 22/6 Team Flundran Quack Bredan Landsort
______________________________________________________________________
15,7 15/5 Team Tess Trophy Cops 40g Landsort
______________________________________________________________________
15,7 7/6 TrolleRille Trophy Spoon Kassören Grän
______________________________________________________________________
15,7 10/5 Team Krogtäppan Rigg Huvudskär
______________________________________________________________________
15,6 5/6 Team Ägge Ismo Mag Gul/Flash/blåytan Landsort
______________________________________________________________________
15,5 10/5 Team TT Ismo Mag Fruktkorgen ytan Landsort
______________________________________________________________________
15,2 7/6 Crippa/Anna Ismo Magnum Grän
______________________________________________________________________
15,2 21/5 Team Sorken Ismo Mag Landsort
______________________________________________________________________
15,2 7/6 Ulf Lundmark Ismo Mag Fruktkorgen Landsort
______________________________________________________________________
15,2 1/6 Team 180 Rhino Spoon Singö Sp Rigg 45 fot Landsort
______________________________________________________________________
15,0 Henrik Laine Singö
______________________________________________________________________
15,0 29/6 Team 180 Rhino Trolling Sverige 51 ft Singö
______________________________________________________________________
15,0 24/5 Team F1 Salmon Trophy BC Landsort
______________________________________________________________________
14,8 8/6 Team 180 Quack Original Landsort
______________________________________________________________________
14,7 29/5 Peter Thörnqvist Quack Gul/Flash Landsort
______________________________________________________________________
14,5 25/6 Team Tordmule Toby Ytan 20g Singö
______________________________________________________________________
14,5 7/6 Team Sorken Grän
______________________________________________________________________
14,5 10/5 Silverback Trophy Copper Tiger Landsort
_____________________________________________________________________
14,4 8/6 TrolleRille Ismo Magnum Landsort
______________________________________________________________________
14,3 26/6 Christian Hellkvist Ismo Magnum 20ft Singö
______________________________________________________________________
14,25 25/6 Kim Axenborg Ismo Mag Omvänd popcorn 40g Singö
______________________________________________________________________
14,2 5/6 Team STHLM Singö
______________________________________________________________________
14,1 6/6 TrolleRille Trophy Kassören Grän
______________________________________________________________________
14,0 26/6 Thunder On The Water Nk SCBE 20g Singö
______________________________________________________________________
14,0 17/6 Mike The Pike Diamond King 20g Singö
______________________________________________________________________
14,0 7/6 F1 Salmon Ismo Mag Svartklubben Singö
______________________________________________________________________
14,0 7/6 Team 180 Ismo Magnum Original Landsort
______________________________________________________________________
14,0 1/6 Patrik Loqvist Ismo Mag Öhnerud Ytan Landsort
______________________________________________________________________
14,0 31/5 Team Järnet Trophy Spoon Karvasen Landsort
______________________________________________________________________
14,0 31/5 Olle Berggren NK S2 25 fot Landsort
______________________________________________________________________
14,0 25/5 4 Reel Grän
______________________________________________________________________
14,0 6/6 MMM Nozern Light Singö
______________________________________________________________________
13,8 25/5 Team RKFN Ismo Magnum Gul Flash Grän
______________________________________________________________________
13,7 6/6 Team Wikström Ismo Mag Sverige 100g Singö
______________________________________________________________________
13,5 24/6 Team Regal Trophy Spoon Copper Tiger Singö
______________________________________________________________________
13,5 15/6 Petter Carlsson Trophy Fruktkorgen Grän
______________________________________________________________________
13,5 22/5 Team Silverback Ismo Magnum Original Singö
______________________________________________________________________
13,5 31/5 Team Bälinge Ismo Mag Omv Pop Singö
______________________________________________________________________
13,5 31/5 Victor Anetoft Ismo Mag Gul Flash Landsort
______________________________________________________________________
13,4 2/6 Peter Thörnqvist Quack Gul/Flash Landsort
______________________________________________________________________
13,3 8/6 Team Lunda Williams 90 Guld/Silver Singö
______________________________________________________________________
13,3 7/6 Arne Adolfsson Mag Karvasen Ytan Landsort
______________________________________________________________________
13,2 11/6 Team 180 Trophy Fruktkorgen Landsort
______________________________________________________________________
13,0 26/5 Team Strike Ismo Mag Fruktkorgen 30ft Landsort
______________________________________________________________________
13,0 8/6 No Shit On The Dragon Trophy Singö
______________________________________________________________________
13,0 7/6 Team Åva Iron Horn 60g Grän
______________________________________________________________________
13,0 6/6 Team Grundel Ismo Giant Sverige Singö
______________________________________________________________________
13,0 2/6 Peter Thörnqvist Quack Blå/Flash Landsort
______________________________________________________________________
13,0 2/6 Mathias Öhman Landsort
______________________________________________________________________
13,0 2/6 Peter Thörnqvist Quack 226 Landsort
______________________________________________________________________
12,9 7/6 Petri Koskela/Irina Ply Ismo Mag Öhnerud Landsort
______________________________________________________________________
12,9 1/6 Team Laxfällan Ismo Mag Ytan Landsort
______________________________________________________________________
12,8 13/6 Team 180 Williams 40g Landsort
______________________________________________________________________
12,65 15/6 Team Bälinge NK Öhnerud 36 ft Singö
______________________________________________________________________
12,6 4/6 Team Torö Mag Karvasen Ytan Landsort
______________________________________________________________________
12,5 15/6 Petri Koskela/Irina Ply Ismo Mag Gul/Flash/Guld Grän
______________________________________________________________________
12,5 9/6 Niklas Fredriksson Ismo Mag Fruktkorgen Singö
______________________________________________________________________
12,5 7/6 Thunder On The Water Ismo Mag 227 Grän
______________________________________________________________________
12,5 17/5 Team Tess Ismo Magnum ytan Landsort
______________________________________________________________________
12,5 18/5 Team Tess Ismo Magnum Tysken Landsort
______________________________________________________________________
12,4 11/6 Crippa Ismo Magnum Grän
______________________________________________________________________
12,3 24/6 Team Regal Ismo Mag Spanky Öhnerud Singö
______________________________________________________________________
12,3 25/5 Peter Thörnqvist Ismo Quack Öhnerud Ytan Landsort
______________________________________________________________________
12,3 24/5 Team Petri Grizzly ytan Landsort
______________________________________________________________________
12,1 4/6 Team Ägge Ismo Mag Gul/Flash ytan Landsort
______________________________________________________________________
12,1 11/6 Albin Eriksson Ismo Mag Sverige Singö
______________________________________________________________________
12,1 11/6 Christian Hellkvist Ismo Mag Gul/Flash SIngö
______________________________________________________________________
12,0 29/6 Team 180 Ismo Mag Öhnerud 45ft Landsort
______________________________________________________________________
12,0 29/6 Team 180 Ismo Mag Korv Mä Bröd 36ft/td> Landsort
______________________________________________________________________
12,0 15/6 Team Bälinge Ismo Mag Omvänd Popcorn Singö
______________________________________________________________________
12,0 15/6 Team Silverback Ismo Mag Original 30g Landsort
______________________________________________________________________
12,0 8/6 Team Grundel Nk Ytan Singö
______________________________________________________________________
12,0 9/6 Patrik Lindström Ismo Mag Sverige Grän
______________________________________________________________________
12,0 10/5 Team Tess Landsort
______________________________________________________________________
12,0 25/5 Team Gladsax Ismo Giant Gul/Flash Landsort
______________________________________________________________________
12,0 10/5 Silverback Rhino Xtra Slim Landsort
______________________________________________________________________
12,0 24/5 Team CWC/Humminbird Nozern Light Landsort
______________________________________________________________________
11,9 22/6 Team Flundran Ismo Mag Omv Pop Landsort
______________________________________________________________________
11,9 24/5 Håkan Augustén GrizzlyCrystaline ytan Landsort
______________________________________________________________________
11,9 18/5 Team Drunken JR Ismo Magnum ytan Grän
______________________________________________________________________
11,8 6/6 Team Åva Ismo Mag Gul/Flash 33 ft Grän
______________________________________________________________________
11,8 2/6 Peter Thörnqvist Quack Gul/Flash ytan Landsort
______________________________________________________________________
11,7 7/6 F1 Salmon Trophy BC 27 ft Singö
______________________________________________________________________
11,59 1/6 Team Trollerille Trophy Spoon Gul Grän
______________________________________________________________________
11,5 26/6 Team Bälinge Ismo Mag Mossa 26ft Singö
______________________________________________________________________
11,5 26/6 Team Regal Iron Horn S4 Singö
______________________________________________________________________
11,5 15/6 Daniel Ericsson Landsort
______________________________________________________________________
11,4 10/5 Fredrik Stegborg Ismo Mag Gul Flash ytan Landsort
______________________________________________________________________
11,3 6/6 TrolleRille Ismo Magnum Grön/Flash Singö
______________________________________________________________________
11,2 10/6 Team Laxfällan Trophy 23 ft Singö
______________________________________________________________________
11,2 8/6 Niklas Fredriksson Ismo Mag Sverige Singö
______________________________________________________________________
11,2 8/6 Thomas Kock Ismo Mag Mossa Landsort
______________________________________________________________________
11,06 1/6 Va Fan Hände? Ismo Mag Gul/Flash Landsort
______________________________________________________________________
11,0 17/6 Team Bälinge Ismo Mag Omvänd Popcorn Landsort
______________________________________________________________________
11,0 2/6 Team Sågsten Ismo Mag Karvasen Landsort
______________________________________________________________________
10,8 24/6 Team Regal Ismo Mag Spanky Öhnerud Singö
______________________________________________________________________
10,5 25/6 Team ÅVA Ismo Mag Gul/Flash Grän
______________________________________________________________________
10,5 27/6 Team ÅVA Ismo Mag Gul/Flash Singö
______________________________________________________________________
10,5 15/6 Team tess Ismo Mag Fruktkorgen 20ft Landsort
______________________________________________________________________
10,5 11/6 Team bälinge Grizzly Spoon 07 36ft Singö
______________________________________________________________________
10,5 9/6 Team Bälinge Ismo Mag Öhnerud Singö
______________________________________________________________________
10,5 7/6 Team Tordmule Ismo Magnum Singö
______________________________________________________________________
10,5 8/6 TrolleRille Ismo Magnum Grän
______________________________________________________________________
10,5 28/5 Peter Thörnqvist Ismo Quack Öhnerud Ytan Landsort
______________________________________________________________________
10,5 18/5 Team Strike Ismo Magnum Landsort
______________________________________________________________________
10,5 1/6 Team Nordsjö Ismo Mag Gul/Flash Landsort
______________________________________________________________________
10,5 31/5 Mogge Lewin Pirat Gul/Grön Ytan Landsort
______________________________________________________________________
10,5 31/5 Team Tordmule Ismo Mag Popcorn Singö
______________________________________________________________________
10,5 25/5 Thunder On The Water Trophy Karvasen Grän
______________________________________________________________________
10,4 7/6 Team Sorken Grän
______________________________________________________________________
10,4 9/6 Peter Thörnqvist Ismo Mag Sverige Landsort
______________________________________________________________________
10,3 13/6 Team 180 Grizzly 07 27ft Landsort
______________________________________________________________________
10,3 24/5 Team CWC/Humminbird Ismo Mag Popcorn Landsort
______________________________________________________________________
10,2 15/6 Team Strike Ismo Mag Spyan 60g Landsort
______________________________________________________________________
10,2 15/6 Team Trollerille Ismo Magnum 42ft Grän
______________________________________________________________________
10,2 6/6 Thunder On The Water Trophy Spoon Grän
______________________________________________________________________
10,2 31/5 Utte Quack Öhnerud Ytan
______________________________________________________________________
10,2 24/5 Team Wolley Ismo Mag Öhnerud Ytan Landsort
______________________________________________________________________
10,2 28/5 Peter Thörnqvist Ismo Quack 226 Ytan Landsort
______________________________________________________________________
10,2 8/6 No Shit On The Dragon Trophy Singö
______________________________________________________________________
10,1 25/6 Team ÅVA Ismo Mag Patrioten 20ft Grän
______________________________________________________________________
10,1 22/6 Jonas Åkerlind Ismo Mag Omvänd Popcorn Singö
______________________________________________________________________
10,0 29/5 Patrik Lindström Ismo Mag Gul/Flash Landsort
______________________________________________________________________
10,0 15/6 Team Silverback Ismo Mag Fruktkorgen 20ft Landsort
______________________________________________________________________

 

Jimmy Johansson , Regal Sportfiske | 08-740 20 20 |
e-post: jimmy@berras.com

 
COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...
NYHETER  |  WEB-SHOP  |  RAPPORT-STHLM  |  FISKE-TIPS  |  TÄVLING  |
Regal Sportfiske  -  Hamnvägen 3  -  143 30 Vårby (Stockholm) Öppet: vardag 09.30-18.00, Lördag 10.00-15.00
Telefon: 08 - 740 20 20  -   E-post: sportfiske@regalmarin.se