Nyheter Web-Shop Rapport-STHLM Fiske-Tips Tävling


Uppdaterad:
2012-06-28

Vår-laxar 2011

Vår-laxar 2010

Vår-laxar 2009

Vår-laxar 2008

Vår-laxar 2007

Vår-laxar 2006

Vår-laxar 2005

Vår-laxar 2004

Vårlaxstatistik 98-05

 

Sommar-laxar 2006

Sommar-laxar 2005

Sommar-laxar2004

Sommarstatistik 98-05

 


Beställ NU!
Sportfiskekatalogen

RESOR

Resa Ascension

Resa Tanzania

Resa Kenya

Resa Kapstaden

Resa Namibia

Resa Mexico

Resa Mauritius

Resa Kap Verde

 

 

 






 


RAPPORT SPECIAL!

VÅR-LAXAR (+10 Kg)

ÅR 2012

TROLLINGFISKADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD (av oss kända...)

Uppdaterad den 26/8

(röd vikt =senaste rapporter)

 

 

 

 

 

Vikt Dat Team Bete Plats
______________________________________________________________________
21,66 10/6 Team J   Singö 8
______________________________________________________________________
19,7 10/6 Fagersta, Gustafsson L Ismo Mag omv pc, 30g Singö 8
______________________________________________________________________
19,1 16/6 Thörnquist Peter Ismo Quack Öhne, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
19,1 20/6 Sethman Martin Ismo magnum, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
19,0 6/6 Team Tess ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
18,54 3/6 Team Mörtsnurb Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
18,0 6/6 Team Trutta Ismo Mag, Öhnerud, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
17,8 17/6 Sethman Martin ytan Singö 8
______________________________________________________________________
17,7 19/5 Team Gladsax Ismo Mag Söderarm
______________________________________________________________________
17,66 6/6 Team Lager Grizzly Crystalina Singö 8
______________________________________________________________________
17,6 9/6 Team Krogtäppan   Landsort
______________________________________________________________________
17,2 9/6 Team Ullman Ismo Quack, guld Singö 8
______________________________________________________________________
17,0 6/6 Team Olga, Lindgren Williams CoGr, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
16,5 8/6 Larsson Peter Ismo Mag, gul, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
16,5 16/6 Team Bas Ismo Magnum, Öhner, rigg Singö 8
______________________________________________________________________
16,5 12/6 Team Hudik Ismo Mag Sverige Singö 8
______________________________________________________________________
16,2 24/5 Team Silverback Ismo Magnum, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
16,0 9/6 Team Silverback   Landsort
______________________________________________________________________
16,0 8/6 Team Trolle   Singö 8
______________________________________________________________________
16,0 7/6 Högberg/Cavalli-Bj Ismo Mag Mossa Singö 8
______________________________________________________________________
15,8 9/6 Team Rospiggarna Ismo Mag Fruktkorgen Singö 8
______________________________________________________________________
15,7 4/6 Thörnquist Peter Ismo Quack, gul, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
15,6 16/6 Team Gladsax Ismo Mag omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
15,5 27/5 Team Bergslagsfiske Rigg, 2 tim drill Singö 8
______________________________________________________________________
15,4 12/6 Hägerfeldt Lennart Ismo Mag Öhnerud, rigg 15 Landsort
______________________________________________________________________
15,4 24/5 Team Bullen ytan Singö 8
______________________________________________________________________
15,3 16/6 Team Bullen Trphy Spoon, 20 fot Singö 8
______________________________________________________________________
15,28 11/6 Team Regal Ismo Mag Fruktk, trippelh Singö 8
______________________________________________________________________
15,2 20/5 Team Regal Ismo Mag 224guld, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
15,1 19/5 Team Rospiggarna Ismo Mag RT, ytan 80g Singö 8
______________________________________________________________________
15,04 11/6 Team Båtsam Ismo Mag, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
15,0 5/6 Team Salar Ismo Mag ytan 80 g Singö 8
______________________________________________________________________
14,8 20/6 Team Wahoo Ismo Mag, Patriot, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,8 17/6 Team PM Fishing Trophy Spoon, pc ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,8 13/6 Team Trutta Ismo Mag ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,7 13/6 Team Båtsam Ismo Mag, rigg 20´ Singö 8
______________________________________________________________________
14,66 27/5 Team Patriks Fiske Ismo Mag Tysken Grän 5
______________________________________________________________________
14,57 27/5 Team Nordsjö Ismo Mag 224 guld, ytan Grän 5
______________________________________________________________________
14,55 18/6 Team Gefle Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 11/6 Team Bas Ismo Magnum, Öhner,ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 7/6 Team Johanna II Ismo Mag patriot, rigg 25 f Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 17/6 Hedberg Lasse   Singö 8
______________________________________________________________________
14,4 11/6 Team Stockholm   Singö 8
______________________________________________________________________
14,4 31/5 Team Bullen Ismo Mag 109, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,3 9/6 Team Ullman Ismo Mag , rigg 15´ Singö 8
______________________________________________________________________
14,24 13/6 Team Laxfällan Break Point, ytan Landsort
______________________________________________________________________
14,1 16/6 Team Hurricane Ismo Mag omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
14,1 3/6 Team Rödingen Ismo Mag Sverige, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 24/6 Team Greta Ismo Magn, Karv, ytan 40g Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 15/6 Hamrin Lennart Wobbler Landsort
______________________________________________________________________
14,0 6/6 Team Vestlis Ismo Mag popcorn Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 11/6 Team Regal Grizzly Cryst, pc, 40g Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 14/6 Team Bälinge Ismo Mag, Öhnerud, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 11/6 Team PM Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 20/5 Team Cadputer Löja, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 7/6 Team Gefle   Singö 8
______________________________________________________________________
13,9 14/6 Team Bas Ismo Magnum, sal25, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,8 8/6 Team Zengun Ismo Mag ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,8 30/5 Team Trollsländan Ismo Mag, omv pc rigg 25 f Singö 8
______________________________________________________________________
13,6 20/5 Lindström Patrik Ismo Mag pc, ytan 30g Landsort 1
______________________________________________________________________
13,5 13/6 Team Bas Ismo Magnum, Öhner, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 5/6 Hedberg Lasse Strömming, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 27/5 Team Lager Ismo Mag, rigg 15 m Singö 8
______________________________________________________________________
13,39 25/5 Team Fat Boys/Gladsax   Grän 5
______________________________________________________________________
13,3 21/5 Team Regal Ismo Mag pc, rigg 55 fot Landsort 1
______________________________________________________________________
13,3 9/6 Team Dunken Jr   Grän 5
______________________________________________________________________
13,3 9/6 Team Trollsländan   Grän 5
______________________________________________________________________
13,25 26/5 Team Bröderna Ismo Mag, Humlan, 20 fot Landsort 2
______________________________________________________________________
13,1 10/6 Team Gladsax Ismo Mag omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
13,1 12/6 Nykvist Anders NK, rigg 25´ Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 10/6 Team Bas Ismo Magnum, sal25, rigg Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 8/6 Team Vestlis Ismo Mag popcorn Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 11/6 Team PM Fishing Ismo Mag ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 13/6 Nykvist Anders Ismo Mag Patriot, ytan 50g Singö 8
______________________________________________________________________
12,8 20/6 Sethman Martin Trophy Sp, Fruktk, rigg Singö 8
______________________________________________________________________
12,7 11/6 Eriksson Daniel NK Landsort
______________________________________________________________________
12,7 11/6 Team CWC, Ericsson D Unik Mag rigg Landsort 1
______________________________________________________________________
12,7 9/6 Nykvist Anders Ismo Mag omv pc, rigg 15´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,6 31/5 Team Bullen Trophy Spoon, 25 fot Singö 8
______________________________________________________________________
12,6 30/5 Team Trollsländan Dreamweaver BC, rigg 25 f Singö 8
______________________________________________________________________
12,6 20/5 Vestersund Zsolt   Gustav Dahlén
______________________________________________________________________
12,5 10/6 Larsson Peter Ismo Mag, regal, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 17/6 Team Regal Ismo Mag Fruktkorg, 80g Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 16/6 Team Bälinge/Trutta Ismo Mag, gulflash Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 6/6 Team Nordsjö Grizzly Crystalina, patriot 20´ Grän 5
______________________________________________________________________
12,5 6/6 Team 08 NK S6 Landsort 1
______________________________________________________________________
12,4 18/6 Team Laxfällan Ismo Quack, rigg15 fot Singö 8
______________________________________________________________________
12,3 8/6 Team Bullen Ismo Quack, Öhnerud, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,3 7/6 Team Gringos   Singö 8
______________________________________________________________________
12,3 15/6 Micke Snick Ismo Mag gulflash, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
12,3 20/5 Team Black Sheep   Landsort
______________________________________________________________________
12,2 14/6 Team Gefle Idioten Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 20/6 Team Bälinge Ismo magnum, Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 12/6 Team Jellyfish   Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 10/6 Team Båtsam Ismo Mag rigg 20´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 19/5 Urban Ismo Mag emerald Landsort
______________________________________________________________________
12,1 9/6 Wildwater, Lundberg Per Rigg Singö 8
______________________________________________________________________
12,1 3/6 Team Regal Ismo Mag, Fruktkorg, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,1 4/6 Team Rospiggarna Ismo Mag Fruktkorgen Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 24/6 Team Zengun Trophy Sp, rigg 18 fot Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 6/6 Team Silverback   Landsort 1
______________________________________________________________________
12,0 10/6 Larsson Peter NK, gulgrön, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 16/6 Team Bälinge Ismo Quack, Öhne, ytan40g Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 5/6 Team Bälinge   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 15/6 Team Jellyfish Rigg 17 fot Singö 8
______________________________________________________________________
11,99 25/5 Team Kvastfena   Grän 5
______________________________________________________________________
11,8 21/6 Åkerlind Jonas Ismo Mag Öhner, ytan60g Singö 8
______________________________________________________________________
11,8 13/5 Team Cadputer Löja, 19 fot Singö 8
______________________________________________________________________
11,62 6/6 Team Hurricane NK, md Landsort
______________________________________________________________________
11,5 23/6 Team Zengun Williams, ytan 30g Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 7/6 Team Rospiggarna Ismo Mag Fruktkorgen Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 13/6 Team Hurricane Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 9/6 Ejemo Jesper Ytan Grän 5
______________________________________________________________________
11,5 12/6 Team Ullman Ismo Mag, 226, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,47 27/5 Team Nordsjö Ismo Mag 224, 42 fot Grän 5
______________________________________________________________________
11,3 10/6 Team Zengun Ismo Mag Fruktkorg Singö 8
______________________________________________________________________
11,2 24/6 Team Laxfällan Trophy Sp, rigg 15 fot Singö 8
______________________________________________________________________
11,2 20/6 Team Bälinge Ismo magnum, Singö 8
______________________________________________________________________
11,2 7/6 Team Mörtsnurb Ismo Mag svsi, Rigg 18 fot Singö 8
______________________________________________________________________
11,2 19/5 Team Tafsarna, Sahlin Ismo Mag, Grän 6
______________________________________________________________________
11,1 31/5 Fjellstad Kenneth Ismo Mag, ytan 40g Landsort 2
______________________________________________________________________
11,0 11/6 Team Bälinge Ismo Mag, omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 9/6 Team Vestlis Iron Horn, rigg 40´ Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 26/6 Högberg Leif Ismo Mag, Patriot, rigg Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 19/5 Team Rex, Mats/Leffe Ismo Mag, ytan 40 g Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 27/5 Kjellvestad Staffan NK Emerald, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,8 11/6 Larsson Peter Ismo Mag, gulgrön, rigg45 Singö 8
______________________________________________________________________
10,72 6/6 Team Jellyfish   Singö 8
______________________________________________________________________
10,7 19/5 Team Bullen NK SCBE, ytan 30g Singö 8
______________________________________________________________________
10,66 27/5 Team Strike Ismotricket 37 fot Landsort 1
______________________________________________________________________
10,61 26/5 Team Kvastfena   Grän 5
______________________________________________________________________
10,6 10/6 Team F1 Salmon Löja ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,6 8/6 Team Johanna II Nils Master, Öhner, Dipsy Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 11/6 Larsson Peter Grizzly, orang, rigg 35 Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 14/6 Thörnqvist Peter Ismo Mag omv pc, 40 fot Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 10/6 Team Rödingen Ismo Mag, rigg 40´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,4 10/6 Team Regal Ismo Mag SvSi, ytan 80g Singö 8
______________________________________________________________________
10,4 11/6 Team Stockholm   Singö 8
______________________________________________________________________
10,4 31/5 Team Tunga Påslag Ismo Mag, Karvasen, ytan 25g Landsort 1
______________________________________________________________________
10,4 12/6 Team Regal Ismo Quack Öhnerud, 40g Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 20/6 Team Trutta Ismo Mag 238 Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 8/6 Team Trolle   Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 8/6 Thörnquist Peter Ismo Quack, gul ytan 50g Landsort 1
______________________________________________________________________
10,3 8/6 Team Bullen Ismo Quack, Öhner, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 25/5 Team F1 Salmon löja, Okiflasher 50 fot Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 20/5 Team Sorken Ismo Mag 55 fot Landsort 1
______________________________________________________________________
10,2 24/6 Högberg Leif Ismo Mag, omc pc, rigg28 Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 15/6 Team Bas Ismo Magnum, Öhner, rigg Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 8/6 Hilden Magnus Ismo Mag omv pc, rigg 45´ Grän 5
______________________________________________________________________
10,2 19/6 Team Gefle Ismo magnum, 40 g Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 8/6 Ejemo/Hildén   Grän 5
______________________________________________________________________
10,1 7/6 Team Johanna II ShoHorn Öhnerud, ytan 40g Singö 8
______________________________________________________________________
10,1 8/6 Team Bullen Ismo Quack, Öhner, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 24/6 Team Zengun Williams, ytan 30g Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 8/6 Team Vestlis Ismo Mag popcorn Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 10/6 Team Vestlis NK S6, rigg 33´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 14/6 Team Jellyfish Rigg 37 fot Singö 8
______________________________________________________________________

 

Stefan Wegnelius , Regal Sportfiske | 08-710 80 00 | 0708-634381
e-post: stefan@regalmarin.se

 
COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...
NYHETER  |  WEB-SHOP  |  RAPPORT-STHLM  |  FISKE-TIPS  |  TÄVLING  |
Regal Sportfiske  -  Hamnvägen 3  -  143 30 Vårby (Stockholm) Öppet: vardag 09.30-18.00, Lördag 10.00-15.00
Telefon: 08 - 710 80 00  -  Telefax: 08 - 710 68 68  -  E-post: sportfiske@regalmarin.se