Nyheter Web-Shop Rapport-STHLM Fiske-Tips Tävling


Uppdaterad:
2011-07-01

Vår-laxar 2010

Vår-laxar 2009

Vår-laxar 2008

Vår-laxar 2007

Vår-laxar 2006

Vår-laxar 2005

Vår-laxar 2004

Vårlaxstatistik 98-05

 

Sommar-laxar 2006

Sommar-laxar 2005

Sommar-laxar2004

Sommarstatistik 98-05

 


Beställ NU!
Sportfiskekatalogen

RESOR

Resa Ascension

Resa Tanzania

Resa Kenya

Resa Kapstaden

Resa Namibia

Resa Mexico

 

 

 






Zonindelning (Singö 8 längst ned på sidan)

TROLLINGFISKADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD (av oss kända...)
RAPPORT SPECIAL! VÅR-LAXAR (+10 Kg) ÅR 2011
Uppdaterad den 1/7 (röd vikt =senaste rapporter)

Vikt Dat Team Bete Plats
______________________________________________________________________
20,8 8/6 Team Falun Ismo Mag, omv pc, 33fot Singö 8
______________________________________________________________________
18,0 16/6 Team Piggarna   Singö 8
______________________________________________________________________
17,8 3/6 Team Täpp   Singö 8
______________________________________________________________________
17,5 10/6 Team Rödingen Trophy Spoon Singö 8
______________________________________________________________________
17,2 28/5 Kim Sjövik   Landsort 2
______________________________________________________________________
17,2 5/6 Team Tigerfiske Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
17,1 5/6 Team Stockholm Ismo Mag, rigg 8 m Singö 8
______________________________________________________________________
16,5   Team Abel   Singö 8
______________________________________________________________________
16,4 4/6 Team Borgs Motor   Singö 8
______________________________________________________________________
16,3 26/5 Collin Curt Shoe Horn, Rigg 7 m Landsort
______________________________________________________________________
16,3 6/6 Team Falun   Singö 8
______________________________________________________________________
16,2 21/6 Team Gladsax   Singö 8
______________________________________________________________________
16,2 21/6 Team Gladsax Williams, rigg 35´ Singö 8
______________________________________________________________________
16,2 19/6 Hedberg Lasse Strömming Singö 8
______________________________________________________________________
16,0 19/6 Team Silverback   Landsort
______________________________________________________________________
16,0 19/6 Team Trolle Ismo Mag, omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
15,94 9/6 Team Ajax Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
15,9 4/6 Team PN Trolling NK Mag S6, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
15,8 31/5 Wolley Thomas Ismo Mag Landsort 1
______________________________________________________________________
15,8 23/5 Team Gladsax Ismo Quack, rigg 39 fot Singö 8
______________________________________________________________________
15,8 16/6 Team Trutta Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
15,8 3/6 Team Gringos   Singö 8
______________________________________________________________________
15,7 9/6 Wall Göran Apex, 30fot Grän 5
______________________________________________________________________
15,6 12/6 Team Saida Strömming 90 g bly Singö 8
______________________________________________________________________
15,4 6/6 Team Falun   Singö 8
______________________________________________________________________
15,3 27/6 Team Berndtsson Grizzly Salar, rigg 35´ Singö 8
______________________________________________________________________
15,04 16/6 Team PM Fishing Trophy Spoon, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
15,0 4/6 Team Silverback Ismo Mag, gul, ytan Grän 5
______________________________________________________________________
14,8 6/6 Team Wahoo Trophy spoon, ytan 20g Singö 8
______________________________________________________________________
14,7 4/6 Team Järnet Grizzly Cryst, Mossa ytan Grän 5
______________________________________________________________________
14,58 16/6 Team PM Fishing Trophy Spoon, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 2/6 Team Abu Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 3/6 Team Tigerfiske Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 16/6 Team Gladsax Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 6/6 Blue Magic, Danmark   Singö 8
______________________________________________________________________
14,4 14/6 Team Jordbro Trophy Sponn Landsort 1
______________________________________________________________________
14,2 3/6 Team Saida, Christianson Ismo Mag pc, 50´ Singö 8
______________________________________________________________________
14,2 10/6 Team Tordmule Ismo Mag, 26fot Singö 8
______________________________________________________________________
14,2 8/6 Team Trolle   Singö 8
______________________________________________________________________
14,1 19/6 Team Silverback   Landsort
______________________________________________________________________
14,1 4/6 Team Abel Rigg Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 5/6 HTB Sunds, Danmark   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 26/6 Team Bälinge Grizzly Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 11/6 Team Claesson NK SCBE, Ytan Landsort
______________________________________________________________________
14,0 12/6 Björk Jonas   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 5/6 Team Gefle   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 12/6 Team Trollingman Ismo Quack, dubbelhugg Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 3/6 Team Gefle   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 12/6 Team Huddik   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 12/6 Team Båtsam Ismo Mag, omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
13,85 7/6 Team Rödingen   Singö 8
______________________________________________________________________
13,7 10/6 Team PM Fishing Ismo Mag, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 17/6 Björk Jonas   Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 17/6 Team Trollingman Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 12/6 Team Cadputer   Singö 8
______________________________________________________________________
13,4 16/6 Team Trollingman Ismo Quack, dubbelhugg Singö 8
______________________________________________________________________
13,4 16/6 Björk Jonas   Singö 8
______________________________________________________________________
13,38 2/6 Team SOS Rigg Grän 5
______________________________________________________________________
13,3 8/6 Team Gladsax   Singö 8
______________________________________________________________________
13,3 21/6 Lasse Hedberg   Singö 8
______________________________________________________________________
13,3 7/6 Team Tigerfiske Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
13,1 9/6 Team Bälinge Grizzly, 44fot Singö 8
______________________________________________________________________
13,1 12/6 Team Saida Strömming 90g bly Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 5/6 Team Piraten   Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 5/6 Team Abel Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 15/6 Team Silverback NK; Ytan Grän 5
______________________________________________________________________
13,0 12/6 Team Huddik   Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 16/6 Team Båtsam Grizzly Cryst omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
12,9 5/6 Team F1 Salmon NK BC, Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,8 10/6 Team Ajax NK Copper Tiger, 40fot Singö 8
______________________________________________________________________
12,74 21/5 Team PM Fishing Trophy Spoon Singö 8
______________________________________________________________________
12,7 8/6 Team Ullman Ismo Mag, omv pc, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,7 1/6 Steele John Ismo Mag, ytan Grän 5
______________________________________________________________________
12,7 1/6 Team Järnet Ismo Mag, ytan, Patrioten Huvudskär 6
______________________________________________________________________
12,6 8/6 Team Ullman Ismo Mag, omv pc, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 10/6 Team SMT Ismo Mag, rigg Grän 5
______________________________________________________________________
12,5 14/6 Team Konsulenten Ismo Mag, Öhnerud Singö 8
______________________________________________________________________
12,43 4/6 Team Tornfrakt Ismo Quack, 40g bly Grän 5
______________________________________________________________________
12,4 18/6 Team Gladsax Ismo Mag, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,3 10/6 Team Rödingen   Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 16/6 Team Trollingman Ismo Mag, dubbelhugg Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 26/6 Team Stenström NK, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 11/6 Team Trollerille   Grän 5
______________________________________________________________________
12,2 16/6 Wik Janne   Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 6/6 Team Holme Baits Grizzly Cryst, Mossa, ytan Grän 5
______________________________________________________________________
12,2 12/6 Team Båtsam Ismo Mag, 40 fot Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 25/6 Team AP Grizzly Big Salmon, rigg 25´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 12/6 Team Trolle   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 6/6 Fredriksson Nicklas Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 20/6 Team Gladsax Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 22/5 Håkansson Sten Ismo Mag Popcorn, rigg 20´ Karvasen 3
______________________________________________________________________
12,0 11/6 Team TT Eppinger ytan Karvasen 3
______________________________________________________________________
11,8 20/5 Team Gefle Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,8 8/6 Team SMT Grizzly, 80 g Grän 5
______________________________________________________________________
11,7 7/6 Team Tordmule Ismo Mag omv pc, K70 Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 7/6 Hallin Stefan Grizzly Crystalina Landsort
______________________________________________________________________
11,5 24/6 Team Gefle Ismo Mag ytan, 30 g Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 26/6 Team Åberg   Singö 8
______________________________________________________________________
11,2 11/6 Team Hurricane   Landsort 1
______________________________________________________________________
11,1 29/5 Team Spjut   Singö 8
______________________________________________________________________
11,1 12/6 Team Båtsam Grizzly Cryst, Mossa, 25fot Grän 5
______________________________________________________________________
11,0 18/6 Team Gladsax Ismo Mag, Dipsy Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 10/6 Per Lundberg 30fot Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 6/6 Team Abel NK, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 12/6 Team Saida Strömming 40 fot Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 4/6 Team Galten   Grän 5
______________________________________________________________________
10,9 12/6 Team Saida Strömming 30 fot Singö 8
______________________________________________________________________
10,85 30/5 Team Spjut Ismo Mag 40 fot Singö 8
______________________________________________________________________
10,8 3/6 Team Rödingen   Singö 8
______________________________________________________________________
10,8 12/6 Wik Janne   Singö 8
______________________________________________________________________
10,8 12/6 Team Trollingman Ismo Mag, dubbelhugg Singö 8
______________________________________________________________________
10,6 9/6 Team Stenström   Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 19/6 Team Cadputer NK BC Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 3/6 Team Gladsax Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 21/5 Team Trollerille Ismo Mag Grän 5
______________________________________________________________________
10,5 15/6 Team Båtsam   Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 6/6 Team Abu   Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 12/6 Team Saida Strömming 50 fot Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 30/5 Regal, Jimmy o Holme NK, ytan, idioten Landsort 1
______________________________________________________________________
10,2 12/6 Team Slaktarn   Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 20/6 Team Gladsax Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
10,1 12/6 Team Saida Strömming 40 fot Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 17/6 Team Trollingman Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 28/5 Team Cadputer Ismo Mag Öhnerud, 40´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 20/6 Team Gladsax Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 12/6 Björk Jonas   Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 15/6 Team Båtsam Ytan 20 g Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 16/6 Team Piggarna   Singö 8
______________________________________________________________________

Stefan Wegnelius , Regal Sportfiske | 08-710 80 00 | 0708-634381
e-post: stefan@regalmarin.se

 
COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...
NYHETER  |  WEB-SHOP  |  RAPPORT-STHLM  |  FISKE-TIPS  |  TÄVLING  |
Regal Sportfiske  -  Hamnvägen 3  -  143 30 Vårby (Stockholm) Öppet: vardag 09.30-18.00, Lördag 10.00-15.00
Telefon: 08 - 710 80 00  -  Telefax: 08 - 710 68 68  -  E-post: sportfiske@regalmarin.se