Nyheter Web-Shop Rapport-STHLM Fiske-Tips Tävling


Uppdaterad:
2010-07-06

Vår-laxar 2009

Vår-laxar 2008

Vår-laxar 2007

Vår-laxar 2006

Vår-laxar 2005

Vår-laxar 2004

Vårlaxstatistik 98-05

 

Sommar-laxar 2006

Sommar-laxar 2005

Sommar-laxar2004

Sommarstatistik 98-05

 


Beställ NU!
Sportfiskekatalogen

RESOR

Resa Ascension

Resa Tanzania

Resa Kenya

Resa Kapstaden

Resa Namibia

Resa Mexico

 

 

 






Zonindelning (Singö 8 längst ned på sidan)

TROLLINGFISKADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD (av oss kända...)
RAPPORT SPECIAL! VÅR-LAXAR (+10 Kg) ÅR 2010
Uppdaterad den 6/7 (röd vikt =senaste rapporter)

Vikt Dat Team Bete Plats
______________________________________________________________________
18,92 1/6 Team Hurricane NK Mag emerald Landsort 1
______________________________________________________________________
18,5 31/5 Larsson Peter Grizzly, ytan 20 g bly Gustav Dahlen
______________________________________________________________________
18,5 17/6 Team Verona   Singö 8
______________________________________________________________________
18,0 28/6 Team Verona   Singö 8
______________________________________________________________________
17,4 8/6 Team BC Pirat gul-grön Singö 8
______________________________________________________________________
17,38 20/6 Team Rospiggarna Ismo Mag, omv popcorn Singö 8
______________________________________________________________________
17,04 27/6 Team Axelsson Ismo Mag, bly Singö 8
______________________________________________________________________
17,0 16/6 Team Ljusne JPM   Singö 8
______________________________________________________________________
17,0 7/6 Team Salar, Danmark Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
16,9 23/5 Team Mörkö Apex Landsort 1
______________________________________________________________________
16,75 1/7 Team Superfalken Ismo Mag, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
16,4 20/5 Hägerfeldt/Lindqvist NK Landsort 2
______________________________________________________________________
16,4 13/6 Tre Gringos Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
16,35 31/5 Christiansson B Ismo Mag, ytan 30 g bly Singö 8
______________________________________________________________________
16,3 9/6 Team Gefle Ismo Mag ytan Singö 8
______________________________________________________________________
16,2 22/5 Team Trollsländan Grizzly Öhnerud Grän 5
______________________________________________________________________
16,1 2/6 Team Hedberg Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
16,1 22/5 Team F1 Salmon   Singö 8
______________________________________________________________________
16 6/6 Team Trassel   Singö 8
______________________________________________________________________
16 5/6 Team Färgelanda   Singö 8
______________________________________________________________________
15,3 11/6 Andersson Håkan   Singö 8
______________________________________________________________________
15,1 28/5 Högberg Leif Ismo Mag 27´ rigg Singö 8
______________________________________________________________________
15,0 13/6 Team Masarna Ismo Mag Öhnerud, rigg 30´ Singö 8
______________________________________________________________________
15,0 9/6 Team Gladsax Ismo Mag gulflash Singö 8
______________________________________________________________________
14,9 15/5 Henriksson Christian Ismo Mag Landsort 1
______________________________________________________________________
14,9 8/6 Team Flipper Big Ed, gulgrön rigg 36´ Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 7/6 Alslib Anders   Singö 8
______________________________________________________________________
14,2 27/5 Team Regal Crystalina, mossa Huvudskär 6
______________________________________________________________________
14,1 24/5 Team Jordbro   Grän 5
______________________________________________________________________
14,05 19/6 Team Tess Ismo Quack, rigg 9´ Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 5/6 Högberg Leif Ismo Mag 40g bly Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 6/6 Team Wahoo Williams, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 30/5 Team Tess Ismo Mag, Rigg Landsort 1
______________________________________________________________________
14,0 29/5 Team Gefle   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 31/5 Team Lollo Ismo Mag Öhnerud Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 2/6 Team Mothugget Pirat, Dipsy Singö 8
______________________________________________________________________
13,8 30/5 Team Fridlund NK BC Singö 8
______________________________________________________________________
13,7 30/5 Team Gladsax Ismo Mag gul Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 3/6 Team Tordmule Ismo Mag, patrioten Singö 8
______________________________________________________________________
13,4 29/5 Team Trollerille Ismo Mag Landsort 2
______________________________________________________________________
13,4 5/6 Team 180 Grizzly svart/vit Landsort 1
______________________________________________________________________
13,2 8/6 Team Bälinge Ismo Mag omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
13,1 23/5 Team Regal, Jimmy o Pim .Grizzly Popcorn Grän 5
______________________________________________________________________
13 7/6 Team Trassel Ismo Quack ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 29/5 Team Silver   Gustav Dahlen
______________________________________________________________________
12,9 20/6 Team Gladsax Ismo Mag gul rigg 24´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,8 4/6 Team PM Fishing Trophy Spoon Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 10/6 Svensk Roger Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 30/5 Team Engs   Landsort 1
______________________________________________________________________
12,5 7/6 Team Johanna Ismo Mag gul, rigg 15´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 6/6 Team Bull Ismo Mag fruktkorg, 20´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,4 15/6 Team Gefle   Singö 8
______________________________________________________________________
12,4 28/5 Team Dunken JR   Grän 5
______________________________________________________________________
12,4 8/6 Kalander Lennart Raptor Landsort 1
______________________________________________________________________
12,3 1/6 Team Rimmo Ismo Mag omv pc Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 1/6 Team Jellyfish Ismo Mag omv pc, ytan  
______________________________________________________________________
12,0 2/6 Team Simone   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 14/6 Björk Jonas Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 15/6 Team Spätta   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 23/6 Team Tordmule Trophy Spoon, rigg 17´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 1/6 Team Kvasten   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 14/6 Björk Jonas Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 1/6 Team Fjällbrynt   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 29/5 Team Gefle Rigg 30´ Singö 8
______________________________________________________________________
11,88 30/5 Team Grizzly Grizzly Big Salmon Landsort 1
______________________________________________________________________
11,7 8/6 Team Gladsax Ismo Mag 226 Singö 8
______________________________________________________________________
11,7 12/6 Team Hansen Apex rigg 35´ Singö 8
______________________________________________________________________
11,7 21/6 Team Gladsax Ismo Mag gul Singö 8
______________________________________________________________________
11,62 29/5 Team Nordsjö Grizzly Crystalina Mossa Landsort 1
______________________________________________________________________
11,6 7/6 Team Älvdalen   Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 25/5 Cavalli-Björkman   Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 9/6 Team Lager Grizzly Cryst Öhnerud, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 18/5 Cavalli-Björkman   Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 9/6 Puhakka Micke Trophy Spoon ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,4 6/6 Team Båtsam Ismo Mag ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,3 16/5 Blomfeldt Sven   Singö 8
______________________________________________________________________
11,3 5/6 Abelsson Johan Rigg 40´ Singö 8
______________________________________________________________________
11,20 29/5 Team Grizzly Grizzly Salar Landsort 2
______________________________________________________________________
11,20 29/5 Team Nordsjö Grizzly Crystalina  
______________________________________________________________________
11,20 29/5 Hult Jari Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,16 28/5 Lindström Grizzly  
______________________________________________________________________
11,1 15/6 Team Trollsländan Ismo Mag ,Rigg 50´ Singö 8
______________________________________________________________________
11,1 18/5 Mogren Kjell NK gul Landsort 2
______________________________________________________________________
11,0 20/6 Team Rospiggarna Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 15/6 Team Regal Grizzly Cryst, rigg 15 ´ Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 17/6 Team Trollingman Ismo Mag, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 6/6 Team Älvdalen   Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 19/6 Team Bälinge Ismo Mag, omv popcorn Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 9/6 Team Hansen   Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 17/6 Loquist Patrik Grizzly Karv Spec, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
11,0 22/6 Team Rospiggarna Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 18/6 Alm Stefan Ismo Mag, omv popcorn Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 21/6 Team Regal Grizzly Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 14/6 Larsson Peter Grizzly Cryst, rigg 20´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,97 29/5 Team Rospiggarna   Singö 8
______________________________________________________________________
10,9 31/5 Christiansson B Ismo Mag, rigg 30´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,7 8/6 Team Trolle   Singö 8
______________________________________________________________________
10,8 11/6 Team No Shit on the dragon NK Mag, 40 g bly Singö 8
______________________________________________________________________
10,6 28/6 Team Verona   Singö 8
______________________________________________________________________
10,6 5/6 Lundberg Per Rigg Singö 8
______________________________________________________________________
10,6 14/6 Team Regal Grizzly Cryst, rigg 20´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,56 29/5 Team AP   Landsort 1
______________________________________________________________________
10,5 20/6 Team Vildsvin   Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 4/6 Team Bälinge Ismo popcorn Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 21/6 Team Rospiggarna Ismo Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 17/6 Team Vildsvin   Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 20/6 Team Pushup   Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 20/6 Team Pushup   Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 9/6 Team Jellyfish Ismo Mag omv. pc Singö 8
______________________________________________________________________
10,44 29/5 TeamOxnö Trophy Spoon Landsort 1
______________________________________________________________________
10,4 26/6 Team F1 Salmo   Singö 8
______________________________________________________________________
10,38 5/6 Lindström Patrik Ismo Mag Landsort 1
______________________________________________________________________
10,3 31/5 Blomqvist Björn Ismo Quack, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,28 22/5 Team Trollsländan Pirat pc, rigg 30 fot Grän 5
______________________________________________________________________
10,2 26/6 Team Oxnö Ismo Mag, 224 guld Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 30/5 Team Dala Elmontage   Landsort 2
______________________________________________________________________
10,2 11/6 Lundberg Pa   Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 20/6 Team Stenström Ismo Mag , ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 17/6 Team XXL Pirat ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,1 21/6 Team Gladsax Ismo Mag gul Singö 8
______________________________________________________________________
10,1 15/6 Tre Gefle   Singö 8
______________________________________________________________________
10,1 21/6 Team Öhman Ismo Mag, 4 på, 2 i båten Landsort 1
______________________________________________________________________
10,06 22/5 Team Trolleville Ismo Quack Landsort
______________________________________________________________________
10,0 14/6 Larsson Peter Grizzly Cryst, rigg 20´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 26/6 Team Bullen   Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 15/6 Team Fettfena Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 30/5 Team Blue Magre   Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 20/6 Team Hoppitossa Grizzly Spoon, ljusblå Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 21/6 Team Trutta   Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 29/5 Team Tordmule Break Point Singö 8
______________________________________________________________________

Stefan Wegnelius , Regal Sportfiske | 08-710 80 00 | 0708-634381
e-post: stefan@regalmarin.se

 
COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...
NYHETER  |  WEB-SHOP  |  RAPPORT-STHLM  |  FISKE-TIPS  |  TÄVLING  |
Regal Sportfiske  -  Hamnvägen 3  -  143 30 Vårby (Stockholm) Öppet: vardag 09.30-18.00, Lördag 10.00-15.00
Telefon: 08 - 710 80 00  -  Telefax: 08 - 710 68 68  -  E-post: sportfiske@regalmarin.se