Nyheter Web-Shop Rapport-STHLM Fiske-Tips Tävling


Uppdaterad:
2009-07-02

Vår-laxar 2010

Vår-laxar 2008

Vår-laxar 2007

Vår-laxar 2006

Vår-laxar 2005

Vår-laxar 2004

Vårlaxstatistik 98-05

 

Sommar-laxar 2006

Sommar-laxar 2005

Sommar-laxar2004

Sommarstatistik 98-05

 


Beställ NU!
Sportfiskekatalogen

RESOR

Resa Ascension

Resa Tanzania

Resa Kenya

Resa Kapstaden

Resa Namibia

Resa Mexico

 

 

 






Zonindelning (Singö 8 längst ned på sidan)

TROLLINGFISKADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD (av oss kända...)
RAPPORT SPECIAL! VÅR-LAXAR (+10 Kg) ÅR 2009
Uppdaterad den 2/7 (röd vikt =senaste rapporter)

Vikt Dat Team Bete Plats
______________________________________________________________________
21,4 1/6 Wolley/Hjalmarsson Ismo Mag Regal, rigg 27´ Landsort 1
______________________________________________________________________
20,4 7/6 Team Anytech Ismo mag, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
19,02 12/6 Lasse Hedberg   Singö 8
______________________________________________________________________
17,9 13/6 Team Slaktarn   Singö 8
______________________________________________________________________
17,73 31/5 Team Åva NK Grän 5
______________________________________________________________________
17,56 24/5 Team Regal Ismo Mag ytan Gunnars 4
______________________________________________________________________
17,4 7/6 Team Saida NK M80, rigg 50´ Singö 8
______________________________________________________________________
17,2 16/6 Team Gladsax Ismo Mag, bly 55 g Singö 8
______________________________________________________________________
17,1 1/6 Petersen Tage STK-sked Singö 8
______________________________________________________________________
17 23/5 Team ABU Grizzly Cry Öhnerud, rigg Grän 5
______________________________________________________________________
17 22/5 Team Spätta Ismo Mag papegoj Huvudskär 6
______________________________________________________________________
17,0 8/6 Team Ullman Ismo Quack, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
16,9 9/6 Tibblin Petter NK ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
16,5 30/5 Team Avesta   Singö 8
______________________________________________________________________
16,5 7/6 Team Blue Magic Danm Ismo Mag omv popc Singö 8
______________________________________________________________________
16,2 24/5 Team Strike Ismo Mag, rigg 23´ Grän 5
______________________________________________________________________
16,0 26/5 Puakka/Sandberg   Singö 8
______________________________________________________________________
15,8 6/6 Team Gul och Blå Ismo Mag , 60g bly Landsort 1
______________________________________________________________________
15,5 30/5 Team Push Up Grizzly Singö 8
______________________________________________________________________
15,5 7/6 Team Rospiggarna Blågul flutter , bly 50 g Singö 8
______________________________________________________________________
15,48 8/6 Engstedt Olof Pirat, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
15,45 1/6 Team Gefle   Singö 8
______________________________________________________________________
15,44 30/5 Team Polygrip   Landsort 1
______________________________________________________________________
15,4 16/5 Håkan Andersson Ismo Magnum Gustav Dahlén
______________________________________________________________________
15,3 25/5 Hjalmarsson Ismo Mag ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
15,2 28/5 Team Hedberg Ismo Mag popcorn, rigg Singö 8
______________________________________________________________________
15,1 8/6 Hedberg Lasse   Singö 8
______________________________________________________________________
15,0 9/6 Team Beatrice   Singö 8
______________________________________________________________________
15,0 10/6 Team Järnet Ismo Mag, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
14,98 31/5 PN Trolling Ismo Mag , 30 g bly Singö 8
______________________________________________________________________
14,9 10/6 Hjalmarsson Ismo Mag pc, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
14,5 31/5 Team API   Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 31/5 Team AP Ismo Mag, omv popc Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 12/6 Team Predator   Singö 8
______________________________________________________________________
14,46 1/6 Team Tim Trutta Ismo Mag Öhnerud Singö 8
______________________________________________________________________
14,3 7/6 Team Blue Magic Danm Ismo Mag gul Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 23/5 Team ABU Grizzly Cry Öhnerud, ytan Grän 5
______________________________________________________________________
14,0 29/5 Team Täpp   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 30/5 Team Superfalken   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 30/5 Harry Karjalainen   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 13/6 Team Bas 7-hugg Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 30/5 Team Bälinge Ismo Mag Öhnerud Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 26/5 Puakka/Sandberg   Singö 8
______________________________________________________________________
13,97 13/6 Mattetrooper Grizzly, Singö 8
______________________________________________________________________
13,8 10/6 Team Häwa   Singö 8
______________________________________________________________________
13,7 24/5 Team Regal Ismo Mag Öhnerud, rigg Grän 5
______________________________________________________________________
13,5 22/5 Team Trolle   Karvaserna 3
______________________________________________________________________
13,5 13/6 Team Widlund Ismo Mag , rigg 37´ Landsort 1
______________________________________________________________________
13,5 12/5 Team Gladsax Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
13,4 13/6 Team Tuna   Singö 8
______________________________________________________________________
13,3 6/6 Team Saida Iron Horn Landsort 1
______________________________________________________________________
13,27 29/5 Team Wolley Ismo Mag Karvaserna 3
______________________________________________________________________
13,2 18/6 Team F1 Salmon Löja, rigg 25´ Singö 8
______________________________________________________________________
13,2 21/5 Team Gladsax Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
13,1 11/6 Team Wolley Ismo Öhnerud, rigg Landsort 1
______________________________________________________________________
13,0 29/5 Team Täpp   Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 27/5 Team Polygrip Iron Horn, bly 40 g Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 7/6 Team Saida Big Horn, rigg 50´ Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 9/6 Team Bullen   Singö 8
______________________________________________________________________
12,9 7/6 Team Gladsax Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
12,9 11/6 Team Wolley Ismo Mag Regal, rigg Landsort 1
______________________________________________________________________
12,81 29/5 Team 180   Landsort 1
______________________________________________________________________
12,8 21/6 Lindström Patrik NK Mag 30 g bly Landsort 1
______________________________________________________________________
12,8 8/6 Team Älvdalen   Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 30/5 Branheim Ulf Pirat, rigg 40 ´ Landsort 1
______________________________________________________________________
12,5 13/6 AP Grizzly Salar , rigg 30´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 21/5 Team Bälinge Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 7/6 Team Hot Tuna Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 23/5 Petri Koskela Grizzly Cry Patrioten Landsort 1
______________________________________________________________________
12,45 11/6 Team Bullen   Singö 8
______________________________________________________________________
12,3 20/6 Team Marre Ismo Mag Bälinge, Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 10/6 Team Tim Trutta NK Mag, Singö 8
______________________________________________________________________
12,13 30/5 Team Kela   Landsort 2
______________________________________________________________________
12,1 17/5 Team Oaxen Apex, ytan Karvaserna 3
______________________________________________________________________
12,1 21/6 Team Tordmule Grizzly Singö spec, 17´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,1 19/6 Team Väsby   Singö 8
______________________________________________________________________
12,08 23/5 Team Trollerille Ismo Mag ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
12,0 9/6 Möller David Ismo Mag Landsort 2
______________________________________________________________________
12,0 30/5 Harry Karjalainen   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 13/6 Team Bas 7-hugg Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 13/6 Team Gefle   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 1/6 Team Båtsam   Singö 8
______________________________________________________________________
11,94 8/6 Hjalmarsson Ismo Mag Kuusamo Landsort 1
______________________________________________________________________
11,93 29/5 Team Järnet Ismo Mag Grän 5
______________________________________________________________________
11,9 20/6 Team F1 Salmon Löja, 60 g bly Singö 8
______________________________________________________________________
11,9 23/5 Irina Plym Ismo mag, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
11,8 13/6 Team Tuna   Singö 8
______________________________________________________________________
11,8 10/6 Team Njord Danmark Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,76 30/5 Team SMT Hyrecenter    
______________________________________________________________________
11,72 6/6 Team Hot Tuna Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,65 7/6 Team Öhman Ismo Mag, gul flash Landsort 1
______________________________________________________________________
11,6 18/5 Team Regal Ismo Mag rigg 25´ Landsort 1
______________________________________________________________________
11,6 13/6 Källström/Jonas   Landsort 2
______________________________________________________________________
11,6 27/6 Team Jordbro Ismo Mag gul, Grän 6
______________________________________________________________________
11,5 17/5 Team Rival Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 8/6 Drengeröven Danmark Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 21/5 Hjalmarsson Ismo Mag ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 31/5 Team Hedberg   Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 2/6 Wildwater Per Ismo Mag Öhnerud, Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 8/6 Team Nord (Danmark)   Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 10/6 Team Abel   Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 8/6 Pierre Reif   Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 11/6 Team Rå Hygge Danm Grizzly, Regal Singö 8
______________________________________________________________________
11,4 26/6 Slaktarn   Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 31/5 Team Widlund NK Mag ytan 20 g bly Landsort 1
______________________________________________________________________
11,0 6/6 Team Saida Ismo King, 30 g bly Landsort 2
______________________________________________________________________
11,0 10/6 Trolland, Danmark Big Ed, grön gul Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 30/5 Team Superfalken   Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 31/5 Team Norrman Pirat Landsort 2
______________________________________________________________________
11,0 30/5 Team F1 Salmon Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 13/6 Team Hammarlund   Landsort 1
______________________________________________________________________
11,0 30/5 Team Fiskeshopen Grizzly Cryst, Karvasen Grän 5
______________________________________________________________________
11,0 6/6 Team Avesta   Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 31/5 Roger Svensk Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 13/6 Team Troller Tiura, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,8 22/5 Stefan Hallin Ismo Mag Landsort 1
______________________________________________________________________
10,8 26/5 Team Båtsam   Singö 8
______________________________________________________________________
10,8 11/6 Team Bullen   Singö 8
______________________________________________________________________
10,73 31/5 Team Tunga Påslag    
______________________________________________________________________
10,7 21/6 Team Oxnö NK 28 GC, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,7 21/5 Team Tordmule Grizzly Crystalina Singö 8
______________________________________________________________________
10,7 21/6 Team Extreme NK Mag , 30 g bly Singö 8
______________________________________________________________________
10,6 23/6 Team Trutta Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 22/5 Fredrik Möller   Landsort 1
______________________________________________________________________
10,5 2/6 Team Båtsam Kingfisher Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 /6 Team Jellyfish Ismo Mag Öhnerud, rigg 25´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 10/6 Team Järnet Ismo Mag, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
10,5 8/6 Blue Magic (Danmark)   Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 8/6 Team Morelius   Singö 8
______________________________________________________________________
10,42 22/5 Team Nordsjö Grizzly Cry Öhnerud, rigg Karvaserna 3
______________________________________________________________________
10,4 24/5 Team ABU Grizzly Cry Karvasen, ytan Grän 5
______________________________________________________________________
10,4 22/5 Team Bergslagsfiske NK Mag Singö 8
______________________________________________________________________
10,4 10/6 Team Abel   Singö 8
______________________________________________________________________
10,4 12/6 Team F1 Salmon Grizzly Crys Mossa, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,35 16/6 Team Öhman Ismo Mag, gul flash Landsort 1
______________________________________________________________________
10,3 21/5 Team Petri Ismo Mag Karvaserna 3
______________________________________________________________________
10,3 7/6 Team Gul o Blå NK popcorn, rigg 27´ Landsort 1
______________________________________________________________________
10,3 21/5 Team Trolle   Karvaserna 3
______________________________________________________________________
10,3 17/5 Team Oaxen Apex Landsort 2
______________________________________________________________________
10,3 21/6 Team Extreme Ismo Mag, 30 g ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 22/5 Fredrik Möller Grizzly Cry Karvasen, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
10,27 29/5 Team Temet    
______________________________________________________________________
10,2 9/6 Team Älvdalen   Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 22/5 Kjell Wåhlgren Grizzly Landsort 1
______________________________________________________________________
10,2 9/6 Jesper Ejemo   Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 18/6 Team Gladsax Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 10/6 Team AO   Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 30/5 Team Tordmule Break Point, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 30/5 Team Saida, Christiansson Big Horn, rigg 30´ Landsort 1
______________________________________________________________________
10,1 11/6 Team Abel Ismo, Rigg 36´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,1 21/6 Team Tordmule Ismo Quack omv pc, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,1 10/6 Team Gladsax Ismo Mag gul Singö 8
______________________________________________________________________
10,06 29/5 Team Fish On   Grän 5
______________________________________________________________________
10,04 20/6 Team Ullman Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 13/6 Team Bas 7-hugg Singö 8
______________________________________________________________________
10 23/5 Berggren Olle Pirat, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
10 1/6 Team Widlund NK frog, bly 40g Landsort 1
______________________________________________________________________
10 30/5 Team Tordmule Grizzly Cryst, Patrioten Singö 8
_____________________________________________________________________
10,0 10/6 Team Blue Magic Danm Ismo Mag gul Singö 8
______________________________________________________________________
10 6/6 Cernold/Karlsson Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________
10 6/6 Cernold/Karlsson Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________
10 6/6 Cernold/Karlsson Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________
10 6/6 Cernold/Karlsson Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________

Stefan Wegnelius , Regal Sportfiske | 08-710 80 00 | 0708-634381
e-post: stefan@regalmarin.se

 
COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...
NYHETER  |  WEB-SHOP  |  RAPPORT-STHLM  |  FISKE-TIPS  |  TÄVLING  |
Regal Sportfiske  -  Hamnvägen 3  -  143 30 Vårby (Stockholm) Öppet: vardag 09.30-18.00, Lördag 10.00-15.00
Telefon: 08 - 710 80 00  -  Telefax: 08 - 710 68 68  -  E-post: sportfiske@regalmarin.se