Nyheter Web-Shop Rapport-STHLM Fiske-Tips Tävling


Uppdaterad:
2008-06-27

Vår-laxar 2007

Vår-laxar 2006

Vår-laxar 2005

Vår-laxar 2004

Vårlaxstatistik 98-05

 

Sommar-laxar 2006

Sommar-laxar 2005

Sommar-laxar2004

Sommarstatistik 98-05

 


Beställ NU!
Sportfiskekatalogen

RESOR

Resa Ascension

Resa Tanzania

Resa Kenya

Resa Kapstaden

Resa Namibia

 

 

 






Zonindelning

TROLLINGFISKADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD (av oss kända...)
RAPPORT SPECIAL! VÅR-LAXAR (+10 Kg) ÅR 2008
Uppdaterad den 27/6 (röd vikt =senaste rapporter)

Vikt Dat Team Bete Plats
______________________________________________________________________
23,02 26/5 Patrik Lindström NK Popcorn, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
20,052 24/5 Ericsson Daniel Grizzly Spoon PCl, rigg 30´ Landsort 1
______________________________________________________________________
20,04 1/6 Big Catch Charter Ismo Mag Landsort 1
______________________________________________________________________
19,83 31/5 Big Catch Charter NK Landsort 1
______________________________________________________________________
19,7 24/5 Thomas Rådström Ismo Magnum Singö 8
______________________________________________________________________
19,6 22/5 Andreas Andér Ismo Mag gul, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
19,4 8/6 Team Regal Grizzly Spoon , ytan Singö 8
______________________________________________________________________
19,0 5/6 Team Gladsax Ismo Mag röd-grön Singö 8
______________________________________________________________________
18,6 11/6 Team Gladsax Ismo Mag gul, ytan bly Singö 8
______________________________________________________________________
18,1 21/5 Daniel Eriksson Ismo Mag,Sv/si rigg 8 m Landsort 1
______________________________________________________________________
17,6 31/5 Team Tordmule Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________
17,52 31/5 Skärgårdsguiderna   Landsort 2
______________________________________________________________________
16,8 24/5 Team Cadputer Alveskräcken, rigg 24 ´ Singö 8
______________________________________________________________________
16,5 6/6 Team Spätta Ismo Mag Sverige, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
16,4 21/5 Rille Nielsen NK Popcorn, Rigg 27´ Grän 5
______________________________________________________________________
16,3 6/6 Team Bälinge Hellgate, rigg 10 m Singö 8
______________________________________________________________________
16,3 11/5 Jari Hult NK BC, Dipsy Diver Singö 8
______________________________________________________________________
16,15 30/5 Söder Sportfiske 2   Landsort 1
______________________________________________________________________
15,7 12/6 Team Bälinge Ismo Mag , ytan bly Singö 8
______________________________________________________________________
15,5 8/6 Team Push Up   Singö 8
______________________________________________________________________
15,5 7/6 Team F1 Salmon NK bc , 18´ Singö 8
______________________________________________________________________
15,4 29/5 Team F1 Salmon NK BC Singö 8
______________________________________________________________________
15,0 4/6 Team API Ismo Mag Öhnerud, Singö 8
______________________________________________________________________
15,0 4/6 Team Trutta Ismo Mag Öhnerud, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,9 24/5 Team Norrö   Gunnars 4
______________________________________________________________________
14,7 25/5? Team Gefle Ismo Mag Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,6 1/6 Curt Collin Grizzly Spoon Landsort 1
______________________________________________________________________
14,5 16/6 Team Regal Grizzly patr , ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 12/6 Team Api   Singö 8
______________________________________________________________________
14,5 1/6 Stefan Hallin Ismo Mag, rigg 40´ Landsort 1
______________________________________________________________________
14,5 14/6 Team Api Ismo Mag omv pc, Singö 8
______________________________________________________________________
14,4 24/5 Thomas Wolley Grizzly Spoon , Ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
14,2 31/5 Team Trollingman Nk S2 , ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,1 27/5 Team Sjöberg BP, ytan 80 g bly Landsort 1
______________________________________________________________________
14,0 24/5 Team Jellyfish Ismo Mag Öhnerud, Rigg Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 24/5 Team Strike   Grän
______________________________________________________________________
13,8 14/6 Team 08/Tintin Pirat, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,8 19/5 Andreas Andér Gladsax Predator, rigg 25´ Singö 8
______________________________________________________________________
13,65 30/5 Gladsax Ismo Mag Landsort 1
______________________________________________________________________
13,5 7/6 Team F1 Salmon NK svart, 15´ Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 7/6 Team Gladsax Ismo Mag gul Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 6/6 Team Spätta Ismo Mag omv popc, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
13,29 30/5 Sjöberg   Grän 5
______________________________________________________________________
13,0 24/5 Team Strike Grizzly Spoon , Ytan Landsort 2
______________________________________________________________________
12,8 4/6 Anders Nyqvist   Singö 8
______________________________________________________________________
12,6 8/6 Team Regal Ismo Mag , ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 13/6 Team ABU Ismo Mag pc, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,4 31/5 Big Catch Charter   Landsort 1
______________________________________________________________________
12,4 30/5 Bröderna Stenström   Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 5/6 Team Rex   Singö 8
______________________________________________________________________
12,2 17/5 Jari Hult Grizzly Patrioten, Rigg 25´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,1 3/6 Peter Thörnqvist Grizzly Crystalina, ytan Landsort 2
______________________________________________________________________
12,1 3/6 KG Grizzly, Singö Spec, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
12,1 31/5 Bröderna Stenström   Singö 8
______________________________________________________________________
12,1 31/5 Rospiggarna BP, Rigg 32´ Singö 8
______________________________________________________________________
12,1 31/5 Aronsson Stefan NK Ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
12,0 4/6 Team Gladsax Ismo Mag gul, Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 7/6 Team Jellyfish   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 2/6 Team Hot Tuna   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 7/6 Team Normark   Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 7/6 Team Åberg Bomber 16 A Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 26/5 Team KG Grizzly Spoon , Ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
12,0 24/5 Team Hoppitossa Grizzly Spoon , Singö Spec Landsort 1
______________________________________________________________________
12,0 24/5 "Tapsa" Filppula Piratl, rigg 40´ Landsort 1
______________________________________________________________________
11,9 3/6 KG Stinger Landsort 1
______________________________________________________________________
11,8 17/6 Team Båt-Sam Rigg 30´ Singö 8
______________________________________________________________________
11,7 27/5 Andreas Lutz BP, Rigg 20´ Gustav Dahlen
______________________________________________________________________
11,5 31/5 Team F1 Salmon Ismo Mag Öhn, Singö 8
______________________________________________________________________
11,5 24/5 Kim Sjövik Pirat, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
11,32 8/6 Team Oxnö Trophy Spoon, rigg 17´ Singö 8
______________________________________________________________________
11,2 21/5 Lennart Hamrin Wobbler Landsort 1
______________________________________________________________________
11,1 7/6 AP   Singö 8
______________________________________________________________________
11,08 30/5 Skärgårdsguiderna   Landsort 1
______________________________________________________________________
11,04 1/6 Jordbro Apex 33´ Karvaserna 3
______________________________________________________________________
11,03 31/5 Kela Löja Landsort 1
______________________________________________________________________
11,0 17/6 Lasse Hedberg Ismo Mag gul, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 6/6 Team Gladsax Ismo Mag röd-grön Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 12/6 Team Trutta Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 12/6 Team Trutta Ismo Mag, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 30/5 Jonas Lundblom NK rigg 17´ Landsort 1
______________________________________________________________________
11,0 1/6 Team Tordmule Grizzly Spoon, Singö spec Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 15/6 Team Reif   Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 16/6 Peter Thörnqvist Ismo Mag gul, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 15/6 Team Reif Ismo Magl, rigg Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 17/5 Jan Åsberg Heikki grön/gul, ytan 30g Singö 8
______________________________________________________________________
10,85 31/5 Tunga Påslag   Landsort 1
______________________________________________________________________
10,8 9/5 Stefan Hallin Grizzly, rigg 30´ Landsort 2
______________________________________________________________________
10,79 31/5 Strike   Landsort 1
______________________________________________________________________
10,76 1/6 Minst 10 kg   Landsort 1
______________________________________________________________________
10,7 8/6 Team Regal Ismo Mag, rigg 25´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,7 9/6 Team Gladsax Ismo Mag röd-grö, rigg 45´ Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 25/5 Team Tordmule Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 11/6 Lasse Hedberg   Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 25/5 Niklas Hjalmarsson Grizzly Spoon , Ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
10,4 7/6 Team Piggarna   Singö 8
______________________________________________________________________
10,4 2/6 Thörnqvist Peter Pirat blå, 50 g bly Landsort 2
______________________________________________________________________
10,35 30/5 Tintin 08   Landsort 1
______________________________________________________________________
10,2 476 Team Jellyfish   Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 26/5 Sten Håkansson NK Popcorn , Ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
10,2 5/6 Team Cadputer Alveskräcken Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 6/6 Team Gladsax Ismo Mag gul Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 4/6 Team Åbo-Britta Ismo Quack, Gunnars 4
______________________________________________________________________
10,2 19/5 Sjövik Kim Ismo Magnum ´Huvudskär 6
______________________________________________________________________
10,2 28/5 Niklas Hjalmarsson NK Ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
10,11 1/6 Big Catch Charter Ismo Mag Landsort 1
______________________________________________________________________
10,1 30/5 Lundblom Jonas Grizzly Salar Ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
10,1 26/5 Patrik Lindström Ismo Magnum Landsort 1
______________________________________________________________________
10,1 21/5 Wolley Thomas Ismo Quck Regal, rigg 30´ Grän 5
______________________________________________________________________
10,0 5/6 Team Hoppitossa Apex 4´´ 421, rigg 5m Landsort 1
______________________________________________________________________
10,0 1/6 Team Tordmule Grizzly Sp, Singö Sp, rigg Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 25/5 Jonas Lundholm   Krysset 7
______________________________________________________________________

Stefan Wegnelius , Regal Sportfiske | 08-710 80 00 | 0708-634381
e-post: stefan@regalmarin.se

 
COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...
NYHETER  |  WEB-SHOP  |  RAPPORT-STHLM  |  FISKE-TIPS  |  TÄVLING  |
Regal Sportfiske  -  Hamnvägen 3  -  143 30 Vårby (Stockholm) Öppet: vardag 09.30-18.00, Lördag 10.00-15.00
Telefon: 08 - 710 80 00  -  Telefax: 08 - 710 68 68  -  E-post: sportfiske@regalmarin.se