Nyheter Web-Shop Rapport-STHLM Fiske-Tips Tävling


Uppdaterad:
2007-09-07

Vår-laxar 2006

Vår-laxar 2005

Vår-laxar 2004

Vårlaxstatistik 98-05

 

Sommar-laxar 2006

Sommar-laxar 2005

Sommar-laxar2004

Sommarstatistik 98-05

 


Beställ NU!
Sportfiskekatalogen

RESOR

Resa Ascension

Resa Tanzania

Resa Kenya

Resa Kapstaden

Resa Namibia

 

 

 






Zonindelning

TROLLINGFISKADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD (av oss kända...)
RAPPORT SPECIAL! VÅR-LAXAR (+10 Kg) ÅR 2007
Uppdaterad den 7/9 (röd vikt =senaste rapporter)

Vikt Dat Team Bete Plats
______________________________________________________________________
21,3 17/6 Team Low Budget Ismo Mag omv pc, rigg 11m Singö 8
______________________________________________________________________
20,9 16/6 Team Bälinge Ismo Quack, rigg 7 m Singö 8
______________________________________________________________________
20,62 18/5 Team Tintin, Sjögren Pirat, ytan Karvas 3
______________________________________________________________________
20,1 16/6 Cavalli-Björkman 7 påslag denna dag Singö 8
______________________________________________________________________
19,4 1/7 Team Tordmule Trophy Sp , rigg 17 fot Singö 8
______________________________________________________________________
18,1 23/5 Thörnqvist Peter Ismo Mag, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
17,6 10/6 Fiskefabriken Pirat, ytan Grän 5
______________________________________________________________________
17,3 16/6 Team Regal Pirat, rigg 10 fot Singö 8
______________________________________________________________________
17,25 31/5 Tjernlund Per Pirat guld , rigg Krysset 7
______________________________________________________________________
16,8 28/5 Thörnqvist Peter Pirat, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
15,2 17/6 Team Hjelm Sked rigg Singö 8
______________________________________________________________________
15,2 21/5 Lutz Andreas Ismo Mag, rigg Gustaf Dahlén
______________________________________________________________________
14,9 5/6 Team Hamrin Wobbler Singö 8
______________________________________________________________________
14,4 1/7 Team Oxnö Trollerille Ismo Mag Regal, rigg 17´ Singö 8
______________________________________________________________________
14,4 16/6 Team Ljusne JPM Plugg, rigg 5m Singö 8
______________________________________________________________________
14,3 16/6 Team Hjelm Rigg Singö 8
______________________________________________________________________
14,3 20/5 Team Strike Pirat, ytan Karvas 3
______________________________________________________________________
14,2 6/6 08/TinTin NK Landsort 1
______________________________________________________________________
14,1 6/6 Larsson Peter Ismo Mag Gustaf Dahlén
______________________________________________________________________
14,1 27/5 Cadputer, Alve Fishlander, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 16/6 Team F1 Salmon NK bc Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 10/6 Puhaka Micke   Singö 8
______________________________________________________________________
14,0 30/5 Kongo Lasse Ismo Quack Landsort 1
______________________________________________________________________
13,9 4/6 Team Hamrin Wobbler Singö 8
______________________________________________________________________
13,9 4/6 Berglund Tommy   Grän 5
______________________________________________________________________
13,8 17/5 Team Östlund/Holst Ismo Mag, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
13,5 16/6 Team Hjelm Rigg Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 16/6 Team Regal NK, rigg 20 fot Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 16/6 Cavalli-Björkman 7 påslag denna dag Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 19/6 Team Wahoo Trophy Spoon Singö 8
______________________________________________________________________
13,5 21/5 Kemppainen Ari Löjtackel, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
13,0 25/6 Team XXL Tura, Rigg 30´ Singö 8
______________________________________________________________________
13,0 6/6 08/TinTin NK Landsort 1
______________________________________________________________________
13,0 27/5 Möller David Ismo Quack, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
12,7 24/6 TrolleRille/Oxnö IsmoMag, kuusamo Singö 8
______________________________________________________________________
12,6 17/6 Team Regal NK, rigg 25 ft Singö 8
______________________________________________________________________
12,5 5/6 Nilsson Björn Flutter lila Krysset 7
______________________________________________________________________
12,4 16/6 Team Hjelm Rigg Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 24/6 Team Fiskemaskinen Ismo Mag, ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 17/6 Mikael Eriksson Ismo Mag ytan Singö 8
______________________________________________________________________
12,0 9/6 Möller David, Brobert Mårten Ismo Mag Landsort 1
______________________________________________________________________
12,0 2/6 Troller Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
11,9 17/6 Oxnö/TrolleRille Fishlander, Kuusamo Singö 8
______________________________________________________________________
11,9 24/5 Sjövik Kim Ismo Quack Landsort 1
______________________________________________________________________
11,7 29/5 Andén Robert   Landsort 1
______________________________________________________________________
11,6 10/6 Östlund Hans Silver Streak, rigg Landsort 1
______________________________________________________________________
11,5 14/7 Team Oxnö, Göran Ismo Mag, gul-silv Singö 8
______________________________________________________________________
11,4 17/6 Team Regal NK, ytan 80 g bly Singö 8
______________________________________________________________________
11,4 16/6 Team Westin Ismo mag rigg Singö 8
______________________________________________________________________
11,3 21/5 Håkansson Sten Ismo Mag, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
11,3 26/5 Andén Robert   Landsort 2
______________________________________________________________________
11,2 6/6 Regal NK Krysset 7
______________________________________________________________________
11,2 6/6 Kongo Lasse Ismo Quack Landsort 1
______________________________________________________________________
11,2 29/5 Thörnqvist Peter Ismo Quack, ytan Landsort 1
______________________________________________________________________
11,1 6/6 Håkansson Torbjörn Ismo Mag, ytan Landsort 2
______________________________________________________________________
11,1 26/5 Petersén Mike Ismo Mag, ytan Karvas 3
______________________________________________________________________
11,0 16/6 Team Fiskemaskinen Ismo mag Singö 8
______________________________________________________________________
11,0 9/6 Strike Pirat Grän 5
______________________________________________________________________
10,8 7/6 Team Laine Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,6 17/6 Team Fiskemaskinen Ismo Mag Singö 8
______________________________________________________________________
10,6 20/5 Big Catch Charter NK Landsort 2
______________________________________________________________________
10,5 2/6 Tordmule   Singö 8
______________________________________________________________________
10,5 31/5 Hjalmarsson Ismo Mag, rigg 30´ Landsort 1
______________________________________________________________________
10,4 17/6 Team Tordmule Ismo Quack Singö 8
______________________________________________________________________
10,3 3/6 Fiskemaskinen Ismo Mag, ytan 30 g bly Landsort 1
______________________________________________________________________
10,2 7/6 Team Laine Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,2 10/6 Tjernlund Per, Johansson Ove Ismo Mag, rigg Grän 5
______________________________________________________________________
10,2 17/6 Oxnö/TrolleRille Trophy Spoon, rigg 17 ft Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 19/6 Team Fettrocka Trophy Spoon rigg 27 Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 23/6 Team Marre Ytan Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 19/6 Team Tordmule Trophy Spoon Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 16/6 Team Plurran Dubbelhugg Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 16/6 Team Plurran Dubbelhugg Singö 8
______________________________________________________________________
10,0 26/5 Team Tintin NK Landsort 1
______________________________________________________________________

Stefan Wegnelius , Regal Sportfiske | 08-710 80 00 | 0708-634381
e-post: stefan@regalmarin.se

 
COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...
NYHETER  |  WEB-SHOP  |  RAPPORT-STHLM  |  FISKE-TIPS  |  TÄVLING  |
Regal Sportfiske  -  Hamnvägen 3  -  143 30 Vårby (Stockholm) Öppet: vardag 09.30-18.00, Lördag 10.00-15.00
Telefon: 08 - 710 80 00  -  Telefax: 08 - 710 68 68  -  E-post: sportfiske@regalmarin.se