Denna sida
uppdaterad:
2005-06-30

 

 


ARKIV 2004

Lista 2004
VÅR-LAX


ARKIV 2003

Lista 2003
VÅR-LAX

SOMMAR-
LAXAR 2003


ARKIV 2002

Lista 2002 HÖST-LAX

Lista 2002
VÅR-LAX

Statistik -02


ARKIV 2001

Laxlista 2001
VÅR-LAX

Laxlista 2001
HÖST-LAX


ARKIV 2000

Laxlista 2000
VÅR-LAX

Laxlista 2000
HÖST-LAX


ARKIV 1999

Statistik -99

Laxlista 1999
VÅR-LAX

Laxlista 1999
HÖST-LAX


ARKIV 1998

Statistik -98

Laxlista 1998
VÅR-LAX

Laxlista 1998
HÖST-LAX

Nyhet Butik Rapport Tips Tavling e-post

Lax Rapport

TROLLINGFISKADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD (av oss kända...)
RAPPORT SPECIAL! VÅR-LAXAR (+10 Kg) ÅR 2005
Uppdaterad den 30/6 (röd text =senaste rapporter)

Vikt Dat Team Bete Plats


20,1 21/5 Team Branheim Ismo Quack Landsort 1


19,5 4/6 Berling Jonas Landsort 2


18,0 20/6 Ljunggren Lars Tacklad strömming, ytan Singö 8


17,9 24/5 Håkansson Sten Ismo Mag rigg Landsort 1


17,8 18/6 Hult Jari NK, Kuusamo Singö 8


17,7 5/6 Team Scream Ismo Mag, ytan Landsort 1


17,4 21/5 Jari Hult Ismo Mag, rigg 34´ Landsort 1


17,4 15/6 Östlund Hans Ismo Mag, ytan Landsort 1


17,3 22/5 Fält Krister NK Mag, Kuu33 Landsort 1


17,1 23/5 Öhnerud Christer Ismo Mag rigg Grän 5


16,4 6/6 Fettrocka Ismo Mag ytan Landsort 1


16,3 27/5 Hedberg Tomic 5´


16,1 7/6 Lundberg Per Arne Trophy Spoon 30´ Landsort 1


16,0 12/6 Team Flak Pirat, ytan Nynäs


15,8 15/6 Team Dimma Grizzly, ytan Karvaserna 3


15,6 53/5 Team Åva Iron Horn Landsort 1


15,6 28/5 Team 08 Pirate, rigg 30´ Grän 5


15,6 27/5 Team Hot Tuna


15,2 21/5 Team Laguna Break Point Grän 5


15,0 13/6 Team Olga, Smejebacken Williams, ytan Singö


15,0 21/5 Team Strike Ismo Mag, kuu Landsort 1


14,9 2/6 Ostonen Risto Trophy Spoon Landsort 1


14,6 28/5 Team Silverfish Grizzly Spoon, ytan Landsort 2


14,6 28/5 Team Kela Löja Gunnars 4


14,5 11/6 Nynäsguiderna Ismo Mag, ytan Grän 5


14,3 29/5 Regal 2 NK, ytan Landsort 1


13,9 27/5 Tres Amigos


13,8 28/5 Team Bethåven Landsort 1


13,8 28/5 Söder Sportfiske Grän 5


13,7 15/5 Team Fettrocka Ismo , rigg 30´ Landsort 2


13,5 29/5 Team Laguna Grizzly Salar, ytan Grän 5


13,4 20/6 Örneholm Micke Trophy Sp, ytan Singö 8


13,4 11/6 Nynäsguiderna Apex, ytan Gunnars 4


13,3 27/6 Ville o Andreas Ismo, ytan Singö 8


13,2 29/5 Söders Sportfiske Grän 5


13,2 29/5 Team Dunken


13,1 28/5 Team Request landsort 1


13,0 12/6 Hjalmarsson Pirat, ytan Huvudskär 6


12,7 17/6 Team Laxfällan Pirat, ytan Nynäs


12,7 6/6 Team Hauki Ismo Mag Landsort 1


12,7 5/6 Elfing Kenneth


12,6 13/6 Regal 1 NK 4D, ytan Landsort 1


12,5 13/6 Abelson Grän 6


12,5 29/5 Jonsson Mats Trophy Spoon, rigg Landsort 1


12,4 26/6 Team Troller NK Singö 8


12,4 3/6 Team Scream Ismo Mag Landsort 1


12,4 30/5 Persson Janne Ismo Mag, Ytan Landsort 1


12,3 4/6 Nynäsguiderna Ismo Mag, ytan Landsort 2


12,2 28/5 Sundbybergs Sportf Landsort 1


12,0 10/6 Abelson Trophy Spoon Grän 6


12,0 4/6 Team Strike Diamond King, rigg Landsort 2


12,0 30/5 Team TESS Grizzly, rigg Landsort 1


12,0 30/5 Eriksson Janne NK Mag, Kuu 55 Landsort 1


11,9 18/6 Team Laxfällan Rigg Singö 8


11,5 19/6 Regal 1 Riggen 5-hugg Singö 8


11,5 13/6 Abelson Grän 6


11,4 1/6 Berggren Olle Ismo Mag Landsort 2


11,3 28/5 Nynäsguiderna NK, ytan Karvaserna 3


11,4 27/5 Berndtsson Tommy Ismosked Gunnars 4


11,3 6/6 Regal 1, Johansson o Pim Grizzly, ytan Landsort 2


11,3 21/5 Hot Tuna Ismo Mag, ytan Landsort 1


11,0 5/6 Regal 2 Pirat, Kuu ytan Landsort 1


11,0 4/6 Regal 2 NK Candy, rigg Landsort 2


11,0 2/6 Jansson Mats NK, ytan Landsort 1


11,0 22/5 Team Trolle Trophy Spoon 30´ Karvaserna 3


11,0 21/5 Team Branheim Grizzly Spoon Landsort 1


10,6 17/5 Team Branheim Ismo Mag, ytan Landsort 1


10,5 13/6 Abelson Grän 6


10,5 12/6 Team Flak Ismo Mag, ytan Nynäs


10,5 25/5 Dimma Mitander John Grizzly Spoon Landsort 1


10,5 22/5 Team Troller Landsort 1


10,5 28/5 Team Silva


10,4 22/5 Team Regal 1 Trophy Spoon, rigg 37´ Grän 5


10,3 12/6 Törnkvist Peter Landsort 1


10,2 4/6 Nynäsguiderna Trophy Sp, ytan Landsort 2


10,2 24/5 Dimma Mitander John Grizzly Spoon Landsort 1


10,2 21/5 Team Järnet Iron Horn, ytan Huvudskär 6


10,2 27/5 Team Fettrocka Pirat Grän 5


10,2 27/5 Cadputer Break Point, ytan Huvudskär 6


10,1 24/6 Team Mike Pike Break Point, ytan Singö 8


10,1 15/6 Nynäsguiderna Trophy Sp, ytan Landsort 2


10,1 3/6 Branheim Rigg 17´ Landsort 1


10,0 13/6 Nynäsguiderna Trophy Sp, ytan Landsort 2


10,0 3/6 Sundbybergs Sportfiske Grizzly Salar 37´ Landsort 1


10,0 29/5 Team BAS


NYHETER | FISKE-BUTIKEN | RAPPORT STHLM | FISKE-TIPS | FISKE-TÄVLINGAR | E-POST |
 

COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...

 

  To top of pageRegal Sportfiske. Box 27 143 01 Vårby. Besök oss: Hamnvägen 3.
Ring oss på telefon: 08-710 80 00 eller sänd telefax på: 08-710 68 68.
Sänd gärna e-post till Regal Sportfiske: sportfiske@regalmarin.se