Denna sida
uppdaterad:
2000-06-19


RAPPORTER

AKTUELLA
Rapporter...

FLER
Rapporter...

Laxlista 2001
VÅR-LAX

Laxlista 2001
HÖST-LAX


ARKIV 2000

Laxlista 2000
VÅR-LAX

Laxlista 2000
HÖST-LAX


ARKIV 1999

Statistik -99

Laxlista 1999
VÅR-LAX

Laxlista 1999
HÖST-LAX

RAPPORTER
från 1999


ARKIV 1998

Statistik -98

Laxlista 1998
VÅR-LAX

Laxlista 1998
HÖST-LAX

RAPPORTER
från 1998


ÖVRIGT

Trål-debatt

Nyhet Butik Rapport Tips Tavling e-post

Lax Rapport

Bild laddas...

FÅNGADE I STOCKHOLMS SKÄRGÅRD 2000 (AV OSS KÄNDA...)
RAPPORT SPECIAL! VÅR-LAXAR (+10 Kg) 2000

Uppdaterad den 19/6 (röd text =senaste rapporter)

 Vikt  Dat  Team    Bete  Plats

 20,8  28/5  Westerlund Ted    BP, rigg 28 fot  Grän 5

 19,5  21/5  Team Regal  Johansson Ji  Pirate, ytan  Huvudskär 6

 19,5  9/6  Larsson Peter  Oxelösund  Ismo, ytan  Landsort 2

 19,4  27/5  Team Kringel    

 19,4  27/5  Team Camyti  Rigg 30´  Ismo Mag  Landsort 1

 19,1  20/5  Team Catch em all    BP, ytan  Landsort 1

 19,0  25/5  Skärgårdsguiderna    NK  Grän 5

 18,6  21/5  Team Regal II "Sollan"  Flasher

 18,5  31/5  Mitander John  + Jukka P  Ismo, ytan Landsort 1

 18,2  9/6  Westman Jorma 4 spön  Ismo, rigg 11 m  Huvudskär 6

 17,6  27/5  Team Wille  Ytan kuusa  Iron Horn  Huvudskär 6

 17,0  25/5  Team Merces/Fiskeshopen    Pirat, ytan Grän 5

 17,0  14/5  Team TT, Järfälla  Dybedahl  NK frog, yta  Landsort 1

 16,8  27/5  Team CWC I  Rigg 30 fot  Williams  Grän

 16,8  21/5  Sandahl Henrik  "Jenny"  Ismo Mag, Ytan  Landsort 1

 16,7  16/5  Ostonen Risto    BP, 6 m  Landsort 1

16,5  26/5  Team EJJA  Kristinehamn  Ismo Mag bly  Landsort 1

 16,5  3/6  Team Predator    Pirate, rigg 15´ Grän 5

 16,5  24/5  Andén Robert  Guidning    Landsort 1

 16,2  15/5  Ullman Wille    Ismo  Landsort 1

 16,2  28/5  Maerker Thomas    NK, Ytan, bly Huvudskär 6

 16,0  27/5  Team Engs    Ytan  Landsort 1

 15,9  27/5  Team Salmon Trotter    

 15,8  21/5  Team 08  "Skräcken"  NK, ytan  Landsort 1

 15,7  20/5  Sköld Anders  Trippelhugg    Grän 5

 15,6  18/6  Hult Jari    NK, rigg Grän 5

 15,6  6/6  Eriksson Janne    Ismo, Ytan Landsort 1

 15,5  9/6  Skoglund Hasse Kvällsfiske  Ismo, Ytan  Landsort 1

 15,5  20/5  Team Catch    BP, ytan  Landsort

 15,5  28/5  Nordin Ralph  23.00!! Ismo  Landsort

 15,4  20/5  Nynäsguiderna  guidning  Trophy Spoon  Landsort 1

 15,0  11/6  Team Malmen  Felkrokad  Ismo, Ytan

 15,0  20/5  Nynäsguiderna  guidning  NK, ytan  Landsort 2

 15,0  21/5  Regal  Johansson Ji  Dipsy  Huvudskär 6

 15,0  19/5  Keskitalo    Ismo mag  Landsort 1

 15,0  20/5 Berras Norr  Hedblad D  Dubbelhugg  Landsort

 14,8  27/5  Team Manic Fishing    

 14,5  11/6  Team Regal 1    NK, Ytan Grän 5

 14,5  1/6  Team Branheim  Trippelhugg  Rigg 35´ Grän 5

 14,5  1/6  Team Branheim  Trippelhugg  Rigg 35´ Grän 5

 14,5  20/5  Team Merces  Öhnerud    

 14,4  12/6  Hult Jari    Ismo Magn, Ytan Grän 5

 14,1  18/6  Team Troller    Ismo Magn, Kuus Landsort 1

 14,1  28/5  Team Trophy  Mattsson Henrik  Dipsy, Ismo Bosknösen

 14,0  27/5  Team 3 R Team 2    

 14,0  22/5  Hamrin Lennart    Wobbler, ytan  Landsort 1

 14,0  17/5  Tapper Anders  Gustavsberg  Apex 30 fot  Landsort 2

 14,0  15/6  Team Blidö  Ander Andreas   Huvudskär 6

 13,9  27/5  Team Berras Söder    

 13,8  31/5  Team Malmen    NK, ytan Huvudskär 6

 13,7  16,5  Team Dimma    Apex blyad  Landsort 1

 13,6  27/5  Team Järnet    Ytan Huvudskär 6

 13,5  6/6  Team Regal 1    Northern King, Ytan Grän 5

 13,5  10/6  Team Frank Andersson     Grän 5

 13,5  27/5  Team Backman    dubbelhugg Grän 5

 13,5  4/6  Jansson Erling  Dubbelhugg  Djuprigg Huvudskär 6

 13,5  27/5  Team Skärgårdsguiderna 3    

 13,5  7/5  Tallstrand Harri      Landsort 2

 13,2  1/6  Sköld Anders    Ytan, Pirat Grän 5

 13,2  20/5  Team CWC  Gustafsson Kent  NK  Bonden

 13,1  28/5  Team Skinne  Norge  NK, em Rigg 8m  Bosknösen

 13,1  4/6  Team Malmen    Ismo Mag, ytan Huvudskär 6

 13,0  17/6  Team Ville  Lahti Esko  Big Horn, Kuus 33 Gunnars 4

 13,0  5/6  Åhs Bosse    Ytan, Arholma

 13,0  20/5  Feldt Lasse/Romson Anders    Williams  Landsort 1

 12,9  27/5  Team Strike    

 12,8  27/5  Team 08  "Skräcken"  Rigg 30` Grän 5

 12,6  11/6  Team Cadputer    Diamond King, rigg Grän 5

 12,5  4/6  Team Fish It  Carlsson/Tapper  NK, ytan Landsort 2

 12,5  4/6  Team Regal 1  Johansson J  NK, Ytan Kuu Grän 5

12,5  2/6  Ruud Jan Mårten  Abelguide  Ytan, Big Ed Landsort 1

 12,4  27/5  Team Catch a Lot    

 12,0  11/6  Team Hultan    Ismo Mag, blyad Ytan Landsort 1

 11,9  27/5  Team Åva    Ytan Grän 5

 11,8  21/5  Fisherkings  Åberg Micke  Iron Horn  Landsort 1

 11,8  18/5  Nynäsguiderna    Rigg 50 fot  Karvasen 3

 11,7  17/6  Team Strike   Rigg Huvudskär 6

 11,7  21/5  Team Everglades    Ismo Mag, Ytan Landsort 1

 11,6  8/6  Skoglund Hasse    Big Horn, Ytan Landsort 1

 11,5  24/5 Tomek   Ytan  Landsort 1

 11,5  24/5  Andén Ronny Guidning  Dubbelhugg  Landsort 1

 11,5  4/6  Jansson Erling Dubbelhugg  Djuprigg Huvudskär 6

 11,4  24/5  Andén Ronny  Guidning  Dubbelhugg  Landsort 1

 11,35  22/5  Ostonen Risto Dubbelhugg  BP, ytan Landsort 1

 11,3  18/6  Team Regal 1    Pirate, ytan Grän 5

 11,2  14/5  Lindquist Stefan      Landsort 1

 11,1  27/5  Team Grizzly    

 11,1  27/5  Team Normark Trout     Landsort 1

 11,0  18/6  Team  Andersson L-Å  Trophy Sp, Yt Grän 5

 11,0  25/5  Team Regal 1  Johansson J  NK, Ytan Utö 5

 11,0  27/5  Team Rubin    

 11,0  3/6  Team Branheim     Grän 5

 11,0  21/5  Dancing Queen  Sala  Apex blyad  Landsort 1

 11,0  6/5  Branheim Ulf      Landsort 1

 11,0  17/5  Johansson Thomas    Ismo mag  Landsort

 11,0  17/5  Johansson Thomas    Ismo mag  Landsort

 10,97  18/6  Mogren Kjell    NK, ytan 30 g bly Landsort 1

 10,9  27/5  Team Merces    ytan Grän 5

 10,8  27/5  Team Backman    dubbelhugg Grän 5

 10,8  25/5  Team Trophy  Kristinehamn    Landsort 1

 10,7  27/5  Team Berras Sportfiske 1     Landsort 1

 10,7  12/6  Hedblad David    Silver Streak, ytan Grän 5

 10,5  27/5  Team 3 R Team 2    

 10,5  25/5  Skärgårdsguiderna    NK  Grän 5

 10,5  31/5  Team Troller  Lehtonen  Ytan, Kuus Bulan

 10,4  20/5  Dancing Queen  Västerås  Apex 40´ Karvasen 3

 10,3  21/5  Team Citze  Tila /Mäkinen  Iron Horn  Grän 5

 10,2  11/6  Team Regal 1    NK, Ytan Grän 5

 10,1  6/6  Skoglund Hans Guidning Big Horn 35´ Landsort 1

 10,1  28/5  Team Everglades    Ismo Mag, Ytan Grän 5

 10,1  2/6  Team Hot Rod  Mjölby  Ismo Quack Landsort 1

 10,1  27/5  Team HFV    

 10,0  27/5  Koiviranta Kari    Ismo Mag, Ytan  Huvudskär 6

 10,0  17/5  Thölin Niklas  guidning    Landsort 1


NYHETER | FISKE-BUTIKEN | RAPPORT STHLM | FISKE-TIPS | FISKE-TÄVLINGAR | E-POST |
 
COPYRIGHT: Regal Sportfiske. All form av kopiering förbjuden, alla rättigheter förbehållna...
 

  To top of pageRegal Sportfiske. Box 27 143 01 Vårby. Besök oss: Hamnvägen 3.
Ring oss på telefon: 08-710 80 00 eller sänd telefax på: 08-710 68 68.
Sänd gärna e-post till Regal Sportfiske: sportfiske@regalmarin.se